Paskelbta mentorių atranka į pirmąkart Lietuvos istorijoje vykdomą pirmaujančios maisto inovacijų iniciatyvos Europos Sąjungoje „EIT FOOD“ programą „EWA“. Šio projekto tikslas – paskatinti moterų įsitraukimą į verslo kūrimą bei atskleisti jų potencialą būti ateitį keičiančių sprendimų inovatorėmis. Programoje dalyvauti bus atrinktos dešimt perspektyviausių idėjų pasiūliusių jaunųjų verslininkių. Registracija jau vykdoma ir tęsis iki birželio 13 d.!

Kodėl verta būti mentoriumi?

Atrinkti programos mentoriai turės galimybę užmegzti pažintį su gabiausiomis agromaisto sektoriaus inovatorėmis Lietuvoje, aktyviai pasinaudoti „EIT FOOD“ bendruomenės galimybėmis ir dalyvauti įvairiuose renginiuose, seminaruose bei išnaudoti plačią tarptautinių sektoriaus veikėjų kontaktų bazę. Taip pat moterų mokytojai bus pakviesti aktyviai bendrauti ir keistis patirtimi su kitais šios programos mentoriais iš aštuonių Europos valstybių.

„Galimybė būti mentoriumi yra ne tik pagalba kitiems, bet ir puiki galimybė augti kaip profesionalui, išgirsti naujų idėjų iš verslą tik pradedančių asmenų bei praplėsti savo kontaktų ratą būsimais verslo lyderiais. Buvimas mentoriumi leidžia jausti sektoriaus pulsą ir nenutolti nuo ten, nuo kur kiekvienas šiandien jau patyręs profesionalas pradėjo“, – patirtimi dalijosi patyrusi mentorė bei „EIT FOOD“ centro Lietuvoje „AgriFood Lithuania DIH“ direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.

Kokių mentorių ieškoma?

Ieškomi patyrę profesionalai, norintys prisidėti prie sėkmingo aktyvesnio moterų verslininkių įtraukimo į agromaisto sektorių. Tikimasi, kad būsimieji moterų patarėjai galėtų pasidalinti verslo kūrimo ir vystymo patirtimi, suteikti žinių apie efektyvų išteklių valdymą, investicijų prisitraukimą bei bendravimą su verslo partneriais ar kitais suinteresuotais asmenimis. Labai svarbi savybė, kurios iš mentorių tikisi projekto organizatoriai, yra nuoširdus rūpestis ir noras padėti augti bei išvengti potencialių klaidų dar tik pirmuosius žingsnius šioje srityje žengiančioms verslininkėms.

„Pradėti kurti ir vystyti verslą yra nelengva užduotis. Statistika yra negailestinga. Didžioji dalis startuolių turi finansinių resursų vos keliems mėnesiams į priekį, todėl kiekviena klaida gali būti pražūtinga. Mes tikimės, kad prie programos prisijungę mentoriai pasidalins savo žiniomis ir įgyta patirtimi kuriant bei vystant verslą. Projekte dalyvaujančios jaunosioms inovatorės tikėsis iš mentorių išgirsti patarimų, kaip sumažinti klaidų riziką, efektyviai valdyti turimus išteklius, pastebėti egzistuojančias galimybes, nepasimesti ir amortizuoti padarytų neteisingų sprendimų žalą“, – teigė Lietuvos inovacijų centro projektų vadovė Daiva Bičkauskė.

Mentorių registracijų laukiame el. paštu edita@agrifood.lt iki birželio 27 d.