ICAERUS – inovacijų ir gebėjimų stiprinimas žemės ūkio aplinkosaugos ir kaimo bepiločių orlaivių paslaugų srityje

 

APIE PROJEKTĄ:

Pagrindinė ICAERUS vizija – ištirti ir įvertinti bepiločių orlaivių kaip universalių transporto priemonių potencialą ir poveikį ES žemės ūkyje, miškininkystėje ir kaimo vietovėse. Įgalinant įvairias programas, ICAERUS siekia prisidėti prie saugaus, veiksmingo ir efektyvaus bepiločių orlaivių diegimo bei nustatyti jų naudojimo naudą ir galimą riziką.

Panaudojimo atvejai (ang. use cases), kurių metu bus vykdomi plataus masto  eksperimentai ir demonstraciniai renginiai, įtrauksiantys įvairius suinteresuotus veikėjus, vyks 5 šalyse ir apims 5 svarbiausius sektoriaus ir visuomenės dronų panaudojimo tikslus:

 

  • Pasėlių stebėjimas – Ispanija
  • Purškimas dronais – Graikija
  • Gyvulių stebėjimas – Prancūzija
  • Miškininkystės ir biologinės įvairovės stebėjimas – Lietuva
  • Kaimo logistika – Šiaurės Makedonija

 

AGRIFOOD LITHUANIA VAIDMUO PROJEKTE:

AgriFood Lithuania ICAERUS projekto metu bus įsitraukę į miškininkystės ir biologinės įvairovės tyrimus. Šio panaudojimo atvejo tikslas – parodyti dronų kaip miškų ir biologinės įvairovės stebėjimo priemonių potencialą.

Lietuvoje AgriFood Lithuania prisidės prie miškų stebėjimo panaudojimo atvejo naudodama moderniausius bepiločių orlaivių ir dirbtinio intelekto sprendimus. Šio panaudojimo atvejo tikslai: 1) sukurti ir pristatyti sprendimus, padėsiančius identifikuoti nesveikus miško plotus naudojant palydovinius vaizdus ir dronus; 2) įvertinti bepiločių orlaivių gebėjimą identifikuoti gaisrų riziką; 3) identifikuoti ir surasti įvairiomis ligomis tokiomis kaip afrikinis kiaulių maras užsikrėtusius šernus, nes surinkti duomenys ir jais pagrįsti sprendimai gali būti panaudoti laukinių gyvūnų migracijos stebėjimui bei ligų plitimo prevencijai.

AgriFood Lithuania misija ICAERUS projekte yra ne tik būti panaudojimo atvejo įgyvendinimo dalimi, bet ir padėti kurti Europos inovacijų ekosistemą bei verslo ir valdymo modelius tam, kad būtų galima efektyviai pritaikyti bepiločių orlaivių technologijas išnaudojant jų potencialą žemės ūkyje, miškininkystėje ir kaimo vietovėse.

PROJEKTTO TINKLALAPIS: https://icaerus.eu/

PROJEKTO KOORDINATORIUS: Prof. Spyros Fountas, Agricultural University of Athens (AUA)

PROJEKTO PARTNERIAI:

1 Agricultural University of Athens (AUA) GR

2 Wageningen University (WU) NL

3 The Open University (OU) UK

4 Foodscale Hub (FSH) GR

5 Ortelio Ltd (ORTL) UK

6 GeoSense IKE (GS) GR

7 Noumena Design Research Education SL (NMN) ES

8 Institut de l’Elevage (IDELE) FR

9 ART21 UAB (ART) LT

10 Ecological Interactions (EI) EE

11 Hellenic Crop Protection Association (HCPA) GR

12 AgriFood Lithuania DIH (AFL) LT

13 AgFutura Technologies (AGFT) NMK