EWA 2024 Meistriškumo mokymai Lietuvoje

Ketvirtąjį kartą Lietuvoje rengiami mokymai „Meistriškumo klasė. Žemės ūkio ir maisto inovacijų meistriškumas: lyderiaukite, pasiekite sėkmę ir pakeiskite ateitį“ – tai „EWA 2024“ programos dalis, kurios tikslas – suteikti dalyviams itin svarbių vadovavimo ir verslumo žinių bei galimybę iš arčiau susipažinti su agromaisto sektoriumi.

Mokymus sudaro šešios sesijos, kurių metu dalyviai įgis praktinių įgūdžių komandos formavimo, finansų valdymo, teisės aktų laikymosi ir inovacijų diegimo srityse. Programoje daug dėmesio skiriama praktiniams užsiėmimams, pavyzdžiui, viešojo kalbėjimo įgūdžių tobulinimui, reklaminių pranešimų rengimui, finansų planavimui ir veiksmingų bendravimo strategijų kūrimui. Dalyviai taip pat susipažins su Europos Sąjungoje vystoma strategija „Nuo ūkio iki stalo“ (angl. „From Farm to Fork“) ir naujuoju žaliuoju susitarimu (angl. New Green Deal).

Moderatoriai

Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė

Moderatorė

AgriFood Lithuania DIH generalinė direktorė

Gytis Junevičius

Moderatorius

Lietuvos klasterių tinklo prezidentas

Pranešėjai

Virginija Lukšienė

Pranešėja

Ekoagro Direktorė

Augustas Alešiūnas

Pranešėjas

AgTech verslo angelas ir agromaisto inovacijų įmonės „Art21″ įkūrėjas

Gabrielė Madzeliauskaitė

Pranešėja

Kauno grūdai Planavimo tarnybos vadovė

Oksana Šimoliūnaitė

Pranešėja

Kauno grūdai Produktų vadovė

Gediminas Kvietkauskas

Pranešėjas

East West Agro Generalinis direktorius

Karolina Trakšelytė-Rupšienė

Pranešėja

Sumanios Specializacijos Koordinatorė | BioTech Lab skyrius | Proveržio departamentas Inovacijų agentūra

Milda Karčiauskaitė

Pranešėja

Europos inovacijų ir technologijų instituto (EIT) NCP programų kordinatorė

Mentoriai

Jelena Ramanauskienė

„Kauno grūdų“ administracijos direktorė

Jei negali pakeisti situacijos, keisk požiūrį – toks šūkis rodo kryptį ilgametėje dinamiškoje karjeroje viešųjų pirkimų ir administravimo srityje. „Kauno grūduose“ Jelena užtikrina sklandžią ir efektyvią veiklą, kad organizacija veiktų optimaliai. Planuoja ir koordinuoja procedūras, racionalizuoja procesus ir įtraukia komandą į strateginį planavimą ir įgyvendinimą. Vykdo procesų kontrolę, darbuotojų veiklos vertinimą ir biudžeto valdymą pagal grupės politikos ir taisyklių. Prieš tai daugiau nei 8 metus dirbo Pirkimų skyriaus vadove: kūrė ir įgyvendino išsamias pirkimų strategijas, vadovavo tęstinėms veiklos tobulinimo ir sąnaudų mažinimo iniciatyvoms, rūpinosi ryšiais su tiekėjais ir užtikrino, kad visose derybose būtų laikomasi aukščiausių etikos standartų. Startuoliams siūlo didelę procesų efektyvinimo patirtį, strateginio planavimo, komandos valdymo ir viešųjų pirkimų kompetencijas, kurios reikalingos kuriant patikimas veiklos strategijas, didinant našumą ir skatinant tvarų augimą.


Eglė Vaičiūkynaitė

KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto docentė praktikė, „Neuromarketingo ir dirbtinio intelekto“ laboratorijos Kalifornijoje ir Vilniuje bendraįkūrėjė ir vadovė

Turi daugiau nei 10 metų darbo patirties tarptautiniuose (ES, JAV) ir nacionaliniuose mokslinių tyrimų ir studijų projektuose, susijusiuose su IT technologijomis, klientų emocijomis ir elgsena. Šiuo metu dirba prie kelių ES projektų, susijusių su (generatyvinio) DI (GenAI) sprendimais ir / ar įrankiais verslui. Mokslinių tyrimų interesai apima prekių ženklų ir / ar soc. medijų nuomonės formuotojų komunikaciją ir klientų įtraukimą į soc. medijų platformas bei GenAI švietime ir versle. Daugiau nei 8 metus dirbo (neuro)rinkodaros konsultante verslui. Pramonės tyrimų ir konsultavimo patirtis – tarptautiniai ir nacionaliniai įvairių pramonės šakų prekių ženklai: grožio, chemijos ir biotechnologijų, maisto ir gėrimų, apgyvendinimo, farmacijos, viešųjų ryšių ir komunikacijos.


Dr. Aistė Balčiūnaitienė

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) vyresnioji mokslo darbuotoja, „Biofitos“ direktorė

Įgijusi pramonės inžinerijos bakalauro, polimerų inžinerijos magistro ir medžiagų inžinerijos doktorantūros laipsnius. Pagrindinės mokslinių tyrimų kryptys: nanotechnologijos, žalioji metalų nanodalelių sintezė ir tyrimai, biopolimeriniai kompozitai, antimikrobiniai bio- ir nanokompozitai, natūralių funkcinių biopolimerinių 3D struktūrų kūrimas ir tyrimai. Pasaulinio, 2 europinių ir 3 lietuviškų patentų autorė. 2022 m. EWA Lietuvoje dalyvė, programos metu su komanda sukūrusi idėjos prototipą – 100 proc. suyrantį, biologiškai skaidų substratą, skirtą hidroponikos būdu auginamoms kultūroms. Aistės potencialą pastebėję „EIT Food“ atstovai pakvietė ją pristatyti savo patirtį aukščiausio lygmens susitikime „Women in Agrifood Summit 2022“ Ispanijoje.


Jolanta Kuzminienė

„Varėnos pienelio“ direktorė

Vilniaus valstybiniame universitete (dabartiniame Vilniaus universitete) baigė biologiją ir ekonomiką, turi 28 metų patirtį agromaisto sektoriuje. 6 metus dirbo viešajame maitinime: nuo meniu sudarymo ir darbo organizavimo iki viso restorano veiklos organizavimo ir priežiūros. 22 metus – su trumpo galiojimo maisto produktais (pieno, mėsos, žuvies): nuo gaminio sukūrimo iki pardavimo. Kompetencijos: rinkų analizė, pirkėjų poreikio nustatymas ir produktų kūrimas / pritaikymas pirkėjų poreikiams; produktų savikainų skaičiavimas ir pardavimo kainos nustatymas; pakuotės parinkimas, pritaikymas transportavimui ir kt.; darbuotojų mokymas, komandos formavimas, motyvacinių priemonių kūrimas, tikslų ir planų kėlimas, jų įgyvendinimo stebėsena; įrengimų parinkimas, gamybos proceso rengimas ir darbo organizavimas; derybos su privačiais klientais ir dideliais prekybos tinklais (Lietuvis ir užsienio); dalyvavimas parodose.


Inga Juozapavičienė

Vilniaus universiteto Verslo mokyklos lektorė

Turi didelę verslumo lektorės, verslo mentorės ir vadovavimo patirtį. Ją sukaupė padėdama organizacijoms startuoti ir plėstis, kurdama profesinius tinklus ir teikdama strategines konsultacijas.


Gintarė Alčiauskienė

„Vikonda grupės“ UAB „Sibena“ direktorė

Mažmeninio prekybos tinklo „Minimarket“ vadovė. Sukaupusi daugiau nei 10 metų patirtį mažmeninės prekybos valdymo, paslaugų teikimo ir personalo srityse – tai leidžia į bet kokį iššūkį ar pokytį pažiūrėti holistiškai. Inicijavusi daugiau vertės vartotojui sukuriančių, efektyvumo gerinimo projektų ir juose dalyvavusi. Jų sėkmę lėmė gebėjimas įsigilinti ir suprasti operacijas, standartizuoti ir optimizuoti procesus, priimti sprendimus, atliepiančius verslo poreikius. Tiki, kad galima siekti geriausio rezultato per pozityvų darbinį klimatą, atvirą komunikaciją ir nuolatinį skatinimą tobulėti. Vadovavimo įgūdžių tobulinimas, pokyčio diegimas ir komunikacija, sistemos „Lean“ metodai, tinkamų rodiklių kėlimas, veiklos strategijos vystymas ir įgyvendinimas – temos, kuriose gali lydėti startuolius.


Ignas Šlapkauskas

„Lietuvos inovacijų centro“ EIC programos menedžeris

Turi 33 metų patirtį verslo vystyme, plėtroje ir pardavime. Išradėjas, inovatorius – 3 europinių patentų savininkas. Inovacijų vadybos ekspertas. EK H2020 ir „Horizon Europe“ konfigūracijos komitetų „Strateginė konfigūracija“ ir „Mažos ir vidutinės įmonės ir prieiga prie rizikos kapitalo“ narys-ekspertas. EK H2020, „Horizon Europe“ sėkmingų projektų laimėtojas ir vykdytojas, programų vertintojas.


Justas Stanys

„Kauno grūdų“ verslo vystymo ir inovacijų tarnybos vadovas

Erasmus universiteto Vadybos mokykloje Roterdame įgijo Tiekimo grandinės vadybos magistrantūros laipsnį ir išsamių žinių apie logistikos valdymą, paskirstymo tinklus, strateginį aprūpinimą, pasaulinę logistiką ir operacijų tyrimus. KTU įgijo finansų ir ekonomikos bakalauro laipsnį. Per 10 metų patirtį „Kauno grūduose“ užėmė projektų, tiekimo grandinės vadovo ir dabartines verslo plėtros ir inovacijų tarnybos vadovo pareigas. Rūpinosi proceso „nuo idėjos iki pelno“ racionalizavimu, efektyviu tiekėjų, gamybos vietų ir klientų aprūpinimu, organizacinių pokyčių valdymu siekiant pagerinti tiekimo grandinės procesus. Ankstesnės pareigos finansų valdymo ir analizės srityje papildė kompetenciją ir suteikė tvirtus finansų planavimo, iždo valdymo ir strateginės analizės pagrindus. Visapusiškas išsilavinimo ir praktinės patirties derinys leidžia efektyviai konsultuoti startuolius, kaip optimizuoti jų tiekimo grandinės, verslo plėtros ir finansų valdymo strategijas.


Algirdas Augustinas

„Vikedos“ komercijos direktorius

Būdamas komercijos direktoriumi su daugiau nei 10 metų įvairiapusės patirties, įmonei teikia strateginį ir į rezultatą orientuotą požiūrį. Paskutinius 7 metus tobulina žinias komercinėje veikloje, rinkos plėtroje ir pajamų auginimo srityse. Algirdo pardavimų ir prekybos patirtis sustiprino santykių kūrimo ir derybų įgūdžius, o 5 metai mažmeninės prekybos srityje suteikė gilesnį suvokimą apie pirkimų, tiekimo grandies ir kaštų optimizavimo sferas. Daugialypė patirtis leidžia sėkmingai veikti, kuriant vertę ir gerinant pelningumą.


Elmantas Pocevičius

„Švenčionių vaistažolių“, „Acorus Calamus“ generalinis direktorius, „Vision DEM4“ laboratorijos mokslinių tyrimų ir plėtros skyriaus vadovas, Vilniaus universiteto lektorius

Kauno medicinos universitete įgijo kvalifikuoto medicinos gydytojo laipsnį, Kauno technologijos universitete – verslo ir ekonomikos, Roskildo universitete Danijoje – tarptautinės vadybos ir verslo administravimo magistrus. Turi beveik 30 metų patirtį farmacijos srities pardavimuose, įmonių vidinių struktūrų valdyme, įmonių plėtros strategijų kūrime, personalo atrankos valdyme, bendravime su didmeninio platinimo įmonėmis ir maisto produktų prekybos tinklais. Iš jų 20 metų dirbo mažmeninės ir didmeninės farmacijos įmonėse vyriausiuoju vadybininku, atsakingu už pardavimą, rinkodarą ir įmonės plėtrą. Pagrindiniai profesiniai interesai: inovacijos maisto sektoriuje ir maisto papildų srityje, natūralioji medicina, vaistiniai ir (arba) žoliniai augalai, racionalus maisto papildų vartojimas ir sudėtis, sveika gyvensena. Turi 16 metų dirba vienoje didžiausių žoleles, vaistines arbatas, maisto papildus ir kitus farmacinius produktus gaminančių įmonių visoje Lietuvoje „Acorus Calamus“. 

EWA Naujienos

„EWA“ meistriškumo klasė Lietuvoje: moterų įgalinimas agromaisto sektoriuje 

Praėjusią savaitę dešimt ambicingų „EWA“ programos inovatorių susirinko į žiniomis turtingą renginį – „EWA“ meistriškumo klasę. Pagrindinis klasės…

Dar viena EWA programos pradžia Lietuvoje: šiemet varžysis labai stiprios inovatorės

Moterų vaidmuo itin reikšmingas agromaisto inovacijoms ir tvariam vystymuisi, bet galimybių joms pademonstruoti lyderystę šiame sektoriuje vis dar…