EWA Moterų verslumo įgalinimo stovykla Lietuvoje 2023

Lietuvoje dvejus metus iš eilės vyko išskirtinė tarptautinė programa „EWA“, skirta skatinti moterų verslumą ir lyderystę agromaisto sektoriuje. „EIT Food“ remiamą iniciatyvą koordinavęs skaitmeninių inovacijų centras „AgriFood Lithuania“ itin džiaugiasi rezultatais.

Mat programą baigė 20 moterų, kurios savo pavyzdžiu parodė, kaip turima idėja gali virsti nuosavu verslu. Sėkmės istorijomis tapo daugybė inovatyvių produktų: seitanu pagrindu sukurtas alternatyvus mėsos produktas, didelį kiekį kolageno turintys ekologiški, iš šalutinių maisto produktų pagaminti sultinio kubeliai, auginti augalus ekologiškai leidžiantis 100 proc. suyrantis substratas ir daugelis kitų.

Registracija baigta

ES tarp startuolių įkūrėjų moterys sudaro vos trečdalį, o agromaisto sektoriuje šis skaičius dar mažesnis, todėl susidomėjimas programa EWA Lietuvoje labai didelis. Moterys nori imtis iniciatyvos, eksperimentuoti ir pasiūlyti rinkai naujų produktų, bet joms reikia palaikymo ir pagalbos.

Programos sėkmė Lietuvoje neliko nepastebėta. Šiemet čia pirmą kartą vyks tarptautinis programos EWA apibendrinimo renginys „Moterų agromaisto sektoriuje summit 2023“, kurį organizuoti įgijo teisę „AgriFood Lithuania“. Renginys skirtas aptarti visų 11 šalių, kuriose programa buvo vykdoma, pasiekimai: Lenkijos, Estijos, Ukrainos, Serbijos, Slovėnijos, Graikijos, Italijos, Portugalijos, Ispanijos, Turkijos, Rumunijos.

Skatindami kuo didesnį moterų verslumo įgalinimą agromaisto sektoriuje, „AgriFood Lithuania“ prieš numatomą summit rugpjūčio 24–25 d. kviečia į dviejų dienų intensyvias verslumo dirbtuves moterims „EWA Moterų verslumo įgalinimo stovykla Lietuvoje 2023“.

Visos dalyvės po dviejų dienų intensyvių kursų galės džiaugtis su payrusiais mentoriais išgryninta verslo idėja, sukauptu žinių bagažu, rėmėjų įsteigtais prizais. Taip pat kiekvienos laukia kvietimas dalyvauti renginyje „Moterų agromaisto sektoriuje summit 2023“. Geriausios stovyklos idėjos bus pristatytos šio renginio užsienio bendruomenei.

Į verslumo įgalinimo stovyklą kviečiame registruotis moteris, turinčias verslo idėją agromaisto sektoriuje arba ne vėliau nei prieš dvejus metus pradėjusias vystyti startuolį ir nesulaukusias didesnės nei 30 tūkst. Eur investicijos iš išorinių šaltinių.

Dviejų dienų verslumo dirbtuves ves verslo konsultantė, sertifikuota koučerė Neringa Romanovskaja, o paskaitas skaitys savo sričių ekspertai.

Paraiškos į „EWA Moterų verslumo įgalinimo stovykla Lietuvoje 2023“ priimamos iki rugpjūčio 13 d., 23:59 val.

Visos paraiškos bus vertinamos pagal EWA programos atrankos kriterijus. Atrinktoms dalyvėms iki rugpjūčio 18 d., 17 val. asmeniškai pranešime el. paštu apie tolimesnes dalyvavimo detales.

„EWA“ yra „EIT FOOD“ remiama programa. „EIT FOOD“ – didžiausia ir dinamiškausia maisto inovacijų iniciatyva pasaulyje, skatinanti naujovių diegimą ir siekianti tvaresnės, sveikesnės ir patikimesnės maisto sistemos visiems.

Palaikomi Europos inovacijų ir technologijų instituto (EIT) „EIT FOOD“ investuoja į projektus, organizacijas ar asmenis, kurių tikslas sveikesnė ir tvaresnė maisto sistema pasaulyje. Taip ši iniciatyva padeda įgalinti slypintį potencialą įmonėse, universitetuose, stiprina žemės ūkio ir maisto sektoriaus startuolius bei padeda rinkai pasiūlyti naujas pažangias technologijas ar produktus. Be to, kelia inovatorių ir specialistų kompetencijas ir įgūdžius, reikalingus siekiant transformuoti maisto sistemą bei telkia dėmesį į vartotojų švietimą ir supratimą apie maisto kilmę, kokybę bei tausojimą.

„EIT FOOD“ yra viena iš aštuonių inovacijų bendruomenių, kurią norėdama paskatinti inovacijas ir verslumą visoje Europoje įsteigė nepriklausoma ES institucija Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT) 2008 m. Daugiau sužinoti apie „EIT FOOD“ organizaciją galite apsilankę jų internetiniame puslapyje arba socialiniuose tinkluose „Twitter“, „Facebook“, „LinkedIn“, „YouTube“ ir „Instagram“.

Registracija baigta

Moderatoriai ir pranešėjai

Neringa Romanovskaja

Moderatorė

Profesionalė turinti daugiau nei 20 metų patirties pardavimo procesų valdymo ir įmonės valdymo srityse. Per pastaruosius 20 metų ji dirbo verslo konsultante pasaulinėse įmonėse ir sukaupė didžiulę praktinę patirtį bei žinias pardavimo ir pardavimo procesų valdymo, pardavimų ir klientų aptarnavimo procesų konstravimo ir skaitmeninės transformacijos, įmonės plėtros strategijos procesų kūrime, efektyviausių KPI pardavimo procese nustatymo ir mokymo programų, didinančių darbuotojų  efektyvumą ir verslo rezultatus.

Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė

Globėja-mentorė

„AgriFood Lithuania DIH“ generalinė direktorė sukaupusi daugiau nei 12 metų tarptautinės ekspertės patirties dirbant nacionalinėse ir tarptautinėse darbo grupėse. Jos valdomas skaitmeninių inovacijų centras 2020 m. Europos Komisijos JTC raporte buvo išskirtas kaip vienas iš dviejų pavyzdinių sektorinių skaitmeninių inovacijų centrų visoje Europoje. Nuo 2021 m. kovo mėn. „AgriFood Lithuania“ DIH tapo EIT FOOD centru Lietuvoje, 2022 metais Kristina Europos klasterių konferencijoje Prahoje išrinkta „Europos metų klasterio koordinatore 2022.

Eglė Vaičiukynaitė

Mentorė

KTU SEB Neuromarketing specialistė. VMU projekto ekspertė. „Neuromarketing and Artificial Intelligence (AI)“ laboratorijos bendraįkūrėjė ir CEO

Giedrius Bagušinskas

Mentorius

„LitMEA“ asociacijos ir „SMART food“ klasterio įkūrėjas, narys ir direktorius, įgyvendino COSME ir ERASMUS+ projektus, 2017 m. inicijavo Rytų Europos maisto klasterių tinklą, o 2019 m. – Lietuvos klasterių tinklą.

Jolanta Kuzminienė

Mentorė

„Varėnos Pienelio“ UAB direktorė, verslininkė su daugiau nei 20 metų patirtimi agromaisto sektoriuje

Tautvydas Pipiras

Mentorius

Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas, vadovauja įvairioms verslo paramos iniciatyvoms. Pastaruosius penkerius metus konsultuoja įmones ir verslo organizacijas įvairiuose tarptautiniuose inovacijų projektuose.

Augustas Alešiunas

Mentorius

Skaitmeninių inovacijų įmonės “ART21“ įkūrėjas, verslo angelas, daugiametę patirtį turintis agromaisto skaitmeninių inovacijų ir startuolių ekosistemos ekspertas.

Rasa Naujalė

Mentorė

Profesionalė su daugiau nei 20 metų vadovaujančiose pozicijose. Ji turi įvairiapusę patirtį komercijos, verslo plėtros, marketingo, komunikacijos ir personalo valdymo srityse. Jos ekspertiškumas yra susijęs su mažmeninės prekybos ir komercinio nekilnojamojo turto plėtros bei valdymo sektoriais. Sertifikuota marketingo direktorė ir šiuo metu dirba komercijos direktore bendrovėje „Kėdainių konservų fabrikas“.

Diana Tatarūnaitė-Zubenienė

Mentorė

Daugiau kaip 4 metus vadovaujanti DOJUS agro Lietuvos filialui ir daugiau nei metus užimanti DOJUS group komercijos direktorės pareigas. Didelė patirtis ne tik vadovaujant įmonei vystančiai veiklą agro, miškų, aplinkos priežiūros, tiksliosios žemdirbystės bei atsinaujinančių energijos šaltinių sektoriuose, bet ir beveik 15 metų darbas įvairiose pozicijose dirbant bankiniame sektoriuje.

Dr. Deividas Soloveičik

Mentorius

COBALT advokatų kontoros partneris ir Viešųjų pirkimų praktikos grupės vadovas. Vilniaus universiteto docentas, komercinės teisės tyrinėtojas ir teisės publicistas. Jis aktyviai bendradarbiauja su pasaulinio pripažinimo pelniusiais viešųjų pirkimų akademinės bendruomenės nariais. Nuo 2011 m. yra Tarptautinio Arbitrų instituto narys, o nuo 2016 m. taip pat yra Europos Komisijos iniciatyva kuriamo Inovatyvių viešųjų pirkimų ekspertų tinklo narys. Jis taip pat yra rekomenduojamas Vilniaus komercinio arbitražo teismo arbitras.

Karolis Sankauskas

Mentorius

Karolis Sankauskas yra įmonės „Projektavimo sprendimai“ savininkas. Turi daugiau nei 17 metų patirties projektavimo rinkoje, investuotojas, mentorius, lektorius, įvairių iniciatyvų dalyvis. Dar besimokydamas universitete įkūrė nuosavą projektavimo įmonę. Šiandien jo portfelyje yra ne vienas žinomas projektas – Bernardinų parkas, Tiškevičių dvaras Užutrakyje, stadionas Kalnų parke ir kt. Kartu jis yra vienas aktyviausių Lietuvoje pagalbos Ukrainai teikėjų. Karolio įkurtas paramos fondas, nuo karo Ukrainoje pradžios, išdalino labai daug paramos. Nemaža paramos dalis yra asmeninės Karolio lėšos. Darbas, socialinės medijos, parama, duoklė visuomenei – viską galima suderinti ir suspėti.

Renginio partneriai

EWA Naujienos

Kodėl verta dalyvauti „EWA“ programoje?

Žinios

Penkis mėnesius individualiai dirbsite su Jums priskirtais mentoriais. Dalyvausite fiziniuose ir virtualiuose seminaruose bei mokymų sesijose. Turėsite galimybę aktyviai išnaudoti tarptautinės tinklaveikos galimybes „EIT FOOD“ bendruomenės rate.

Augimo galimybės

Finalinio renginio metu pristatysite savo idėją ir įgyvendintą progresą verslo angelams bei potencialiems investuotojams. Geriausiai pasirodžiusios dalyvės bus pakviestos toliau dalyvauti įvairiuose „EIT FOOD“ projektuose.

Žinomumo didinimas

Programos dalyvės sulauks žiniasklaidos dėmesio. Bus publikuojamos jų istorijos, pasirodys jaunąsias verslininkes pristatančios žinutės socialiniuose tinkluose.

Piniginis prizas

Nugalėtoja bus apdovanota 10 000 EUR, antrosios vietos laimėtoja – 5 000 EUR, o trečiosios vietos – 3 000 EUR  piniginiu prizu. Patyrusi komisija geriausias dalyves išrinks atsižvelgdama į pristatomo startuolio idėją bei per programos laikotarpį pasiektą progresą.

Nedvejokite, tai galimybė Jums!

Pirmaujančios maisto inovacijų iniciatyvos Europos Sąjungoje „EIT Food“ programa „EWA“ Lietuvoje vyksta antrą kartą! Jos tikslas – paskatinti moterų įsitraukimą į verslo kūrimą bei atskleisti jų potencialą būti ateitį keičiančių sprendimų inovatorėmis. Dalyvauti programoje galite, jei:

  • Esate pradedančios agromaisto sektoriaus verslininkės (turite idėją arba neseniai pradėjote vystyti startuolį).
  • Jei esate įregistravusios įmonę, tai padarėte ne seniau nei prieš 2 metus.
  • Jūsų pradedantysis verslas nėra gavęs didesnės nei 30 tūkstančių eurų investicijos iš išorinių šaltinių.
  • Norite paspartinti savo startuolio vystymąsi.
  • Trokštate įgyti papildomų žinių ir kompetencijų.

Norite būti mentoriumi?

Kviečiame prisijungti patyrusius profesionalus, norinčius prisidėti prie sėkmingo aktyvesnio moterų verslininkių įtraukimo į agromaisto sektorių. Prie programos prisijungę mentoriai turės galimybę:

  • Dalyvauti tarptautiniame projekte ir keistis patirtimi su kitais mentoriais iš aštuonių Europos valstybių.
  • Aktyviai naudotis „EIT FOOD“ bendruomenės galimybėmis: dalyvauti įvairiuose renginiuose, seminaruose bei naudotis plačia kontaktų baze.
  • Užmegzti pažintį su gabiausiomis agromaisto sektoriaus inovatorėmis Lietuvoje.
  • Būti pristatomi kaip vieni iš „EWA“ projekto Lietuvoje veidų.

Mentorių registracija baigta.

„EWA“ programos eiga

Gegužės 12 – birželio 19 d.: Moterų registracija į programą.
Gegužės 18 – birželio 9 d: Nuotoliniai programos pristatymo renginiai.
Birželio 14–21 d.: Paraiškų vertinimo procesas. Bus atrinktos 10 dalyvių.
Birželio 27 d.: Projekto dalyvių ir mentorių susipažinimo renginys.
Liepa – spalis: Bendravimas su mentoriais, specialūs mokymai ir renginiai.
Lapkritis: Finalinis pranešimų pristatymo renginys bei prizinio fondo dalybos.

Dalyvių registracija į programą yra baigta. 

Apie programą ir organizatorius

„EWA“ yra pirmaujančios maisto inovacijų iniciatyvos Europos Sąjungoje programa, skirta paskatinti moterų įsitraukimą į verslo kūrimą bei atskleisti jų potencialą būti ateitį keičiančių sprendimų inovatorėmis. Šis projektas šįmet yra vykdomas 11 Europos valstybių.

„EIT FOOD“ – pirmaujanti maisto inovacijų iniciatyva Europos Sąjungoje, siekianti tvaresnės, sveikesnės ir patikimesnės maisto sistemos visame žemyne. Tai – prestižiškiausia tokio tipo organizacija ES, o jos tinklas jungia centrus visame kontinente. Daugiau sužinoti apie „EIT FOOD“ organizaciją galite apsilankę jų internetiniame puslapyje.

EIT Food yra Europos Sąjungos remiama organizacija, kuri skatina naujas idėjas ir inovacijas maisto sistemoje.

„AgriFood Lithuania DIH“ yra skaitmeninių inovacijų centras, veikiantis vieno langelio principu bei suburiantis svarbiausius mokslo, verslo ir viešojo sektoriaus suinteresuotus veikėjus, siekiančius skatinti agromaisto sektoriaus skaitmenizaciją ir pažangių inovacijų diegimą. Nuo 2021 m. kovo „AgriFood Lithuania DIH“ yra „EIT FOOD“ centras Lietuvoje.

EWA programos rėmėjas Lietuvoje

Baltic Amadeus – patikimas technologinis partneris, padedantis supaprastinti kompleksiškus verslo skaitmenizavimo procesus. Daugiau nei 250 profesionalų kuria unikalius IT sprendimus, teikia strategines IT konsultacijas, vysto e-komercijos, daugiakanalės prekybos, debesų kompiuterijos sprendimus Europos ir JAV rinkoms

Turėdami 30 metų patirtį kuriant unikalią programinę įrangą, Baltic Amadeus tapo patikimu IT partneriu klientams iš įvairių industrijų, tokių kaip telekomunikacijos, bankinis sektorius, laivyba, logistika. Inovatyvūs projektų valdymo modeliai, naudojamų technologijų įvairovė, gilus verslo ir jo skaitmenizavimo procesų pažinimas leidžia kurti ROI paremtus IT sprendimus tiek didelėms korporacijoms, tiek mažoms ir vidutinėms įmonėms, tiek startuoliams.