Rugsėjo 28 d. skaitmeninis inovacijų centras „AgriFood Lithuania DIH“ surengė paskutinįjį rugsėjo mėnesio internetinį seminarą, skirtą ūkininkams, tačiau naudingą visiems, besidomintiems žemės ūkiu ir jo pažanga. Renginio organizatoriai džiaugėsi, kad kiekvieną savaitę vykę seminarai buvo aktualūs bei naudingi. Tai atspindėjo ir augantis renginių populiarumas. Paskutinįjį seminarą „Žaliasis kursas: skaitmeninės inovacijos Lietuvos žemės ūkyje“ stebėjo daugiau nei 140 žiūrovų.
Seminaro metu Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė pristatė Žaliojo kurso tikslus, esmę bei tai, kokios kompetencijos ir nauji verslo modeliai žemės ūkyje bus aktualūs artimiausiu metu. Be to, pranešėja pateikė ne vieną iškalbingą palyginamąjį statistikos faktą.
„Dojus Agro“ Tiksliosios žemdirbystės projektų vadovas Edvinas Navickas pristatė pagrindinius modernios sunkiosios žemės ūkio technikos veikimo principus bei supažindino klausytojus su duomenų apdorojimo sistemomis. Galiausiai, pranešėjas aptarė, kaip skaitmeniniai sprendimai jau dabar gali palengvinti kiekvieno ūkininko gyvenimą bei kokiu greičiu šios investicijos atsiperka.
„Xplicity“ pardavimų ir marketingo vadovė Alina Laukienė pristatė, jos manymu, Lietuvoje egzistuojantį agro industrijos (ne) lankstumą, kylančias kliūtis bei atsirandančias galimybes. Taip pat ji atkreipė dėmesį į būtinybę galvoti apie tai, kaip IT specialistui parduoti idėją kurti technologijas žemės ūkio sektoriui. Jos teigimu, tai yra svarbu, nes vidutiniškai įgudęs IT specialistas per mėnesį gauna nuo 15 iki 40 darbo pasiūlymų, todėl turi privilegiją rinktis tuos projektus, kurie jam išties įdomūs. Be to, tokios jaunimui patrauklios sritys kaip FinTech yra tiesioginiai agro sektoriaus konkurentai prisiviliojant skaitmeninių technologijų specialistus.
Diskusijos metu prie pranešėjų prisijungė ūkininkė Neringa Budrevičienė. Diskutuodami prelegentai aptarė ūkininkės svarstomas technologines naujoves bei atsakė į žiūrovų ir diskusijos moderatoriaus klausimus.
Apibendrinant galima teikti, kad vis daugiau ūkininkų svarsto įsigyti dronais ir dirbtiniu intelektu paremtas technologijas.